Jižní Morava čte 2023

Máme tu další  již osmý ročník projektu!

Letošní téma - Nekonečný svět fantazie.

A proč právě toto téma?  Právě vyhlašujeme již 8. ročník projektu. V nekonečném světě fantazie nejsme omezeni hranicemi, které si stavíme uvnitř nás nebo i zvenku. Ve fantazijním světě můžeme navazovat neuvěřitelná přátelství, podívat se do míst, která jsou zapovězená nebo nedostupná, stát se tím, kým chceme být.

V knihovnách, zapojených do projektu, probíhají různé programy na podporu čtení a jednou z nich je i literární a výtvarná soutěž.

Soutěží se v těchto kategoriích:

1. Kategorie próza (1. – 5. třída)
  2. Kategorie próza (6. – 9. třída)
  3. Kategorie poezie (1. – 5. třída)
  4. Kategorie poezie (6. – 9. třída)
  5. Kategorie výtvarná (MŠ a 1. třída, mohou být i skupiny – max. 5 dětí)

Pravidla soutěže:

• Literární žánr není omezen. Děti mohou napsat povídku, pohádku, esej, báseň apod.
  • Komiks patří do literární kategorie.
  • Rozsah literárního díla je 1 až 3 strany ve formátu A4.
  • Výtvarné dílo je bez omezení. Děti mohou odevzdat do soutěže např. kresbu, koláž  nebo i 3D model.
  • Ve výtvarné kategorii mohou soutěžit i skupinky dětí, ale pozor! Maximální počet dětí pro skupinu je 5.
  • Soutěž končí 31. 12. 2023. Do tohoto data odevzdávají soutěžící v knihovnách své literární a výtvarné práce.
  • Spolu s dílem odevzdá soutěžící v knihovně i přihlášku do soutěže.

Všichni účastníci se mohou těšit na drobná ocenění. Vítězové  jednotlivých kategorií jsou pozváni na slavnostní setkání autorů nejlepších prací, které se budekonat v Brně během března 2024.

Projekt „Jižní Morava čte“ pořádá Moravská Zemská knihovna Brno ve spolupráci se zapojenými knihovnami Jižní Moravy a za finanční podpory Jihomoravského kraje a dalších sponzorů. Všem tímto za hmotnou, finanční i mediální podporu děkujeme!

Více informací se dozvíte u Vaší knihovnice nebo na www.jiznimoravacte.cz.

Nepřehlédněte zajímavé odkazy!

V sekci Zajímavé odkazy najdete přesně to, co slibuje její název. Vybrali jsme užitečné rádce pro výběr skvělé knihy přesně pro Vás „na míru“! Uspokojí ty, co hledají tip na něco čtivého (například napínavou detektivku), i ty pátrající po netradičních formátech (například mluvené slovo pro nekonečné žehlení).