O knihovně

„Ideální“ knihovna je taková knihovna, které si lidé ani pořádně nevšimnou, protože je pořád na svém místě a vždycky má to, co potřebují.

(Z knihy „Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět“ od Vicki Myron)

Němčická knihovna disponuje základním knižním fondem přes 3.000 svazků.

Pravidelně několikrát do roka obnovujeme knihy z Výměnného fondu regionální knihovny.

Pokud máte zájem o konkrétní titul, který u nás nenajdete,můžeme ho zajistit prostřednictvím meziknihovní výpůjční služby na  adrese http://www.mzk.cz/sluzby/pujcovani/meziknihovni-sluzby

Knihovna Vám nabízí nejen rozmanité služby, ale také příjemné prostředí pro Váš volný čas:

Z našeho fondu si určitě vyberete. Najdete zde hodně  z domácí i zahraniční beletrie včetně  dětské literatury, sci-fi a fantasy, hobby publikace, turistické průvodce a také slovníky a populárně naučnou a odbornou literaturu.

V knihovně jsou k dispozici dvě internetová pracoviště pro veřejnost.

S výběrem, obsluhou počítače i jakýmkoli jiným dotazem Vám rádi pomůžeme

• Navštivte akce, které pro Vás připravujeme.
  • Vychutnejte si klid v naší knihovně
  • Přijďte se inspirovat, jak příjemně trávit volný čas.
  • Budeme rádi pokud nás oslovíta a budete nás inspirovat k novým aktivitám.

Zřizovatelem knihovny je Obec Němčice, Němčice 151, Němčice, 679 51, IČ: 00841811, e-mail: podatelna@nemcice.eu